Oldalak

2012. június 29., péntek

Sárgabarackkompót

Az a helyzet, hogy a sárgabarackkompót nagyon jó. S az is igaz, hogy eddig még egyik évben sem sikerült eleget eltenni belőle, sőt, ha azt akarom, hogy megérje a telet, még magam elől is el kell rejtenem. No, nem mintha jellemző lenne rám, hogy rejtegetem az ételt a családtagok elől, de a barackkompóttal mindig megjárjuk, hogy addig kóstolgatjuk, míg valamikor ősszel, ki kell jelentenünk: vége a kóstolgatásnak, mert kell a téli hideg napokra is. Utána sóvárogva nézegetjük a kamra polcán a még megkezdetlen néhány üveget és várjuk a hidegebb napokat, amikor sor kerülhet rá. Na, szóval ez nagyon finom.

Sárgabarackkompót

Elkészítési idő: 1,5 óra. Nagyon ízletes kompót, főleg a gyerekek imádják.

2,5-3 kg sárgabarack, 2 l víz, 10-15 evőkanál cukor, fahéjdarabkák, néhány szem szegfűszeg, fél kiskanálnyi befőzőpor.

1. A sárgabarackot folyó víz alatt alaposan megmossuk.
2. A vizet ízlés szerinti mennyiségű cukorral és két-három darab fahéjjal és szegfűszeggel felforraljuk – kóstoljuk meg, és tetszés szerint tegyünk még hozzá cukrot vagy hígítsuk vízzel –, majd egy-két maréknyi sárgabarackot dobunk a fővő szirupba.
3. A sárgabarackokat csupán addig tartjuk a szirupban, míg színt váltanak, aztán szűrőkanál segítségével tiszta üvegekbe szedjük. Közben az üveg alját tenyérrel finoman ütögetjük, hogy minél több gyümölcs férjen el benne.
4. A műveletet addig ismételjük, amíg a sárgabarack elfogy és az üvegek megtelnek, majd minden üvegbe teszünk egy-két darabka fahéjt vagy szegfűszeget.
5. A szirupot újra felforraljuk, ekkor már beletesszük a befőzőport is, majd forrón az üvegekben lévő gyümölcsre töltjük.
6. Ledugaszoljuk, majd a kompótot száraz dunsztban hagyjuk kihűlni.

Jó étvágyat!

2012. június 26., kedd

Meggyes-csokis fagylalt

Ez az egyik legsikerültebb fagyi, ami az idei fagyisorozatban a konyhámban létrejött. Pontosabban ezt a fagyit szeretem az összes közül leginkább, csak a látványától összefut a nyál a számban. Hét végén biztos megint elkészítem. Az is igaz, hogy jó kedvemből készítettem épp azokból a hozzávalókból, ami akadt a ház körül és amiről úgy gondoltam, hogy abból is jár bele kevés. Így lett ez a kellemes ízű fagyi, amit mindenkinek ajánlok kipróbálásra. 

Meggyes-csokis fagylalt 

Elkészítési idő: 30 perc.

fél kiló meggy, 7-8 evőkanál cukor, 2 evőkanál rum, 1 tasak vaníliás cukor, 1 tojássárgája, 1 egész tojás, 2 dl tej, 1 kiskanál élelmiszerkeményítő, 15 dkg keserű csokoládé, 4 dl tejszín. 

1. A meggyet kimagozzuk, 3-4 evőkanál cukorral lerétegeljük, rummal meglocsoljuk, és estétől reggelig állni hagyjuk.
2. A tojássárgáját és az egész tojást a többi cukorral és a vaníliás cukorral habosra kavarjuk. Hozzáadjuk a keményítőt, felöntjük a tejjel és a meggy levével, beletördeljük a csokoládét, majd folytonosan kavargatva sűrű pépet főzünk belőle. Hideg vizes edénybe merítve lehűtjük.
3. Felverjük a tejszínt, belekavarjuk a csokoládés pépet, majd lazán beleforgatjuk a meggyet.
4. Dobozokba töltve megfagyasztjuk.

Jó étvágyat!

A recept megjelent a Székely Konyha júniusi lapszámában.

2012. június 24., vasárnap

Sztracsatellás fagylalt

Noha a tegnap meglehetősen változékony idő volt, záporokkal, égzengéssel, villámlással, a levegő csak annyira hűlt le, hogy egy lenge ujjatlan ruhában nem fáztam. Tehát, nyugodtan mondhatjuk, hogy noha a júniusi kánikula alábbhagyott, messze még a nyár vége, jöhet a fagyi. Fagylaltot készíteni roppant egyszerű, és aki egyszer kipróbálta, nehezen szabadul a kísértéstől, hogy a továbbiakban is ne készítse ezt az ízletes nyári desszertet. Főleg, ha úgy jár a fagylalttal mint én! Ugyanis amióta házilag készítem a fagyit, azóta képtelen vagyok megenni a kereskedelemben kapható bármelyik változatát a fagylaltnak. Ez alól kivételt képeznek azok a fagylaltok, amiket kis helyi cukrászlaborokban állítanak elő hasonló módszerekkel, mint ahogy a fenti képen látható sztracsatellás fagyi is készült. Ilyet sokan készítettek már különféle változatokban, ez most az én változatom, amiben nincs semmi nagy kunszt, ugyanis a kedvenc vaníliás fagylaltomat sztracsatelláztam csupán. 

Sztracsatellás fagylalt 

Elkészítési idő: 30 perc. 

4 tojássárgája, 3 evőkanál cukor, 3 tasak vaníliás cukor, 4 dl tej, 1 kiskanál élelmiszerkeményítő, 4 dl tejszín, 10 dkg keserű csokoládé. 

1. A tojássárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral habosra kavarjuk, hozzáadjuk a keményítőt, majd simára kavarjuk a tejjel. Lassú tűzön folytonosan kavargatva sűrű pépet főzünk, majd hideg vizes edénybe merítve lehűtjük. 
2. A tejszínből kemény habot verünk, hozzákavarjuk a vaníliás pépet, végül belereszeljük a csokoládét, és elkeverjük. 
3. Dobozba töltjük és fagyasztóba tesszük. 

Jó tudni! 
• Ha bármilyen fagyiba pici sót is teszünk, fokozza az ízeket.

Jó étvágyat!

Megjelent a Székely Konyha júniusi lapszámában. Újraközlése ebben a változatban csak a forrás megjelölésével lehetséges. Egyébként vegyétek, vigyétek, készítsétek és szeressétek!

2012. június 22., péntek

Megjelent a Székely Konyha!

Tegnap jelent meg a Székely Konyha júniusi lapszáma címlapján Irénke barátnőmmel, akire rettentően büszke vagyok. Irénke Gyergyóalfalu közösségének igen aktív tagja, hagyományőrző, népes civilszervezetet, a Domokos Pál Péter Hagyományőrző Egyesületet vezeti igencsak felelősségteljes munkája, a tanítás mellett. Állandóan szervez, tesz-vesz, intézkedik, két mandátumban önkormányzati képviselő is volt. Ő indítványozta a Fölszállott a páva című kisiskolások hagyományőrző seregszemléjét, amelyen rendszerint többszáz gyerek vesz részt tanítóikkal együtt, s nyílván még igen sokmindent csinál, felsorolni sem lehetne. A hozzá fűződő egyik legkedvesebb élményem a Segesváron szervezett Pro Etnica nemzeti kisebbségek seregszemléje, ahová neki köszönhetően jutottam el egymás után két évben. Egyik évben megszervezték a nemzetiségi konyhák seregszemléjét is fesztivál keretében és egyik este meghívtak vacsorára a Duna-deltában élő lipovánok halvacsorára. No, azóta is gondban vagyok, ha halételt készítek, mert azt a minőséget halfélében az életben el nem érem, amit nekünk egy vacsorán belül elénk raktak a lipók. A főszakácsuk egy öreg halász volt, szikár, sovány ember nagy fehér szakállal és az evezőhúzástól óriási lapátkezekkel - úgy nézett ki, mint egy igazi tengeri medve, aki ráadásul minden fogást asszony segítőivel együtt dalkísérettel tett az asztalra. Húúú, de jól éreztük magunk velük és milyen finom halételeket ettünk. Szóval ez csak az egyik élmény, ami Irénkéhez fűz, de még sokat említhetnék.
Visszatérve a Székely Konyhára: nem írok most lapszemlét, hiszen Rita kollegina ezt még a tegnap megtette. Olvassátok el a lapszemléjét és nézzetek szét a blogján is, mert vannak ám ott igencsak figyelemre méltó dolgok.

2012. június 21., csütörtök

Meggyes joghurtfagylalt

Megint kedvemre való játékra leltem, ezúttal Verus hívott játsszani és kiírásában arra hív, hogy gyümölcsös desszerteket készítsünk. S mi mással is nevezhetnék a játékba ebben a kánikulában, mint fagyival! Mellesleg, leírom, mert ilyet is ritkán mértek vidékünkön júniusban: ma 35 Celsius fok meleg volt Gyergyóban. Szóval, mikor máskor jöhetne jobban egy hűsítő fagylalt, mint ebben a kánikulában! Egyébként a fagyi jóval korábban készült és megjelent a Székely Konyha júniusi lapszámában.

Meggyes joghurtfagylalt 

Elkészítési idő: 30 perc.

fél kiló meggy, 7-8 evőkanál cukor, 1 tasak vaníliás cukor, 3 dl joghurt, 4 dl tejszín. 

1. A meggyet kimagozzuk, 3-4 evőkanál cukorral lerétegeljük, és estétől reggelig állni hagyjuk.
2. A joghurtot kikavarjuk a maradék cukorral és vaníliás cukorral, majd belekavarjuk a meggyet a levével együtt.
3. A tejszínt kemény habbá verjük, és lazán beleforgatjuk a joghurtos-meggyes keveréket.
4. Dobozokba töltjük és megfagyasztjuk.

Jó tudni! 
• Amíg a keverék megfagy, többször is kavarjuk át, hogy meggátoljuk a jégkristályok kialakulását. 
• Fagylaltgéppel is készíthető.

Jó étvágyat!

2012. június 17., vasárnap

Ízletes hét vége Borzonton

Elérkezett annak is az ideje, hogy a Székely Konyha csapata bemutatkozzon a kis lapot kiadó Hargita Népe napilap szerkesztőségének. Az Ízletes hét vége néven futó esemény pénteken és szombaton zajlott Borzonton Baricz Gergő szüleinek a hétvégi házában. Igyekeztünk a kollégáinkat mindenféle finom falattal kényeztetni, emellett természetesen elkészítettük azt az ételt is, amivel készülünk egy közelgő gasztronómiai eseményre. Erről egyelőre csak annyit árulok el, hogy kollégáink elégedettek voltak a bemutatott ételekkel, és nagyvonalakban körvonalazódott a Székely Konyha és Hargita Népe szerkesztőiből, riportereiből, gasztroújságíróiból verbuvált főzőcsapat is. De lássuk sorjában a történteket.
Egy kis otthonról hozott finomsággal vártuk a Csíkszeredából és Székelyudvarhelyről érkezett kollégákat. Réka káposztafejre tűzdelt finom falatkákat hozott, Ildi rántott csirkemellcsíkokat és krumplisalátát, tudósító kolleginám, Réka apró fasírtot, Rita keleti salátát és kukoricás krumplisalátát, én pedig padlizsánsalátát tahinivel és szezámmagos rántott vargányatönköt. Mindezt amolyan svédasztalos stílusban egy különálló asztalon tálaltuk, de az udvarhelyi kollégák közül néhányan "biztos ami biztos" alapon a kajás asztal mellett maradtak. Ekkor még sokan nem tudták, hogy lesz még más kaja is...
Ezután a székely konyhás lányok segítőikkel elvonultak főzni.
Míg a lányok szorgoskodtak, Orsinak elmagyaráztam, hogy valamibe épp egy csepp valamit kell beletetenni és máris finom lesz tőle.
A bográcsban is főtt valami, Ceci, Csaba és Lóri vigyázott rá.
Csaba gitározott, Lóri ejsze valamit magyarázott valakinek, vagy nemtommicsinált, de nagyon beleélte magát az biztos.
A lányok egyre csak főztek, főztek, főztek.
Gitározott Laci is.
Itt Csongi, a főszerkesztőnk épp azt fényképezi, hogy én is fényképezem őket.
Itt pedig a kollégák a "kiselőadásomat" hallgatják azokról a kajákról, amiket ama gasztroeseményre készítünk majd, amikor eljön az ideje. Jelzem, meg is kóstolták a főpróbaként elkészített ételeket, és ízlett nekik, fotó is van róla, de most nem mutatom meg.
Itt a lányok ismét főzéshez készülődnek, igaz ezúttal ők "csak" salátákat készítettek.
Mert a László unokaöcsém készítette méretes grillrácson az egyik udvarhelyi kollégával közösen grilleztünk. Úgy értem főleg ő, mert nagyon ügyesen csinálta, én pedig nem bántam, hogy átvette tőlem a stafétát.
Aztán a sötétben, a tábortűz mellett daloltunk is.
Valamikor az éjszakában előkerült a sámándob is, amivel "megidézték az ég és föld szellemeit".
Ritának a kezében életre kelt a dob, többek szerint felmenői között igazi sámán is lehetett.
Az igazi nagy mágus viszont Jóska volt, aki a háttérből irányította a "szellemidézést". Sajnos, ez a rész kimaradt az életemből, mert ekkor már az igazak álmát aludtam, de többen is bizonyítják: ez így volt.
Másnap - azok, akik maradtak - ilyen finomságokat ehettek még.
Ő Réka kolleginám, aki a két nap alatt a legtöbbet mosogatott, rámolt, rendet rakott - köszönet és hála érte.
Szombaton dél körül érkeztek meg a családjaink, hogy segítsenek hazarámolni. Amíg mi rendet raktunk a házban, addig kisebb és nagyobb gyerekeink is nagyon jól szórakoztak. 

2012. június 14., csütörtök

Kolbászos falatkák

Eltűntem kicsit, de jó hír, hogy közben kolléganőimmel együtt megszerkesztettük a Székely Konyha júniusi lapszámát, ami várhatóan kedden jelenik meg. Az utóbb készített finom falatok sorából azonban kimaradt a képen látható kolbászos falatka. A minap HajniZoli kommentben írta az egyik hasonló falatkára: "Sokszor túlgondoljuk az előételeket, holott milyen gyorsan, színesen és egyszerűen lehet készíteni!" Nos, egyetértek: nem kell túlbonyolítani, csak ötlet kell és néhány hozzávalóból pompás falatkák készíthetők, amint azt a képen látható finomság is bizonyítja.

Kolbászos falatkák

Elkészítési idő: 15 perc.

10-15 dkg szárazkolbász, 10 dkg sajt, pirított kenyér vagy kiflidarabkák, illetve tetszés szerint: paprika, retek, olajbogyó, paradicsom.

1. A kolbászt vékony karikára vágjuk; a sajtot hasonló darabokra aprítjuk; a kenyeret megpirítjuk, csinos kockákra vágjuk, illetve a kiflikarikákat megpirítjuk és felezzük.
2. A zöldségeket a kolbász méretéhez arányos darabkákra aprítjuk.
3. A fogvájókra előbb feltűzzük a kenyér- vagy kiflidarabkákat, majd tetszés szerint rétegelve tűzzük a kolbászkarikákat, sajtszeleteket, valamint a zöldségféléket.

Jó étvágyat!


A recept megjelent a Székely Konyha májusi lapszámában.

Játékot hirdettem a blogom harmadik évfordulójára, még mindig lehet csatlakozni. 

2012. június 9., szombat

Sonkatorta

Van még néhány egyszerű finom falatkám, amit még a Székely Konyha májusi lapszámába készítettem, de nem blogoltam be. Ilyen a sonkatorta, amit nagyon egyszerű elkészíteni és nagyon finom. Vendégvárónak ideális, de akár uzsonna vagy vacsoraként is kínálható. 

Sonkatorta 
Elkészítési idő: 15 perc.

6-8 vékony szelet sonka, 4-6 szelet szendvicssajt; illetve tetszés szerint: paprika, retek, olajbogyó, paradicsom, uborka.

1. A sonka- és szendvicssajtszeleteket váltogatva egymásra helyezzük, majd éles késsel tetszés szerint háromszögű vagy négyszögű hasábokra vágjuk.
2. A zöldségeket ízléses darabkákra vágjuk.
3. Az így elkészült falatkákat fogvájóra tűzzük, és tetszés szerint olajbogyóval, paprikával, retekkel, paradicsommal vagy uborkával gazdagítjuk.

Jó étvágyat!

A recept megjelent a Székely Konyha májusi lapszámában.

A Morfondír blogomon is új bejegyzés jelent meg, akik szeretik olvasni az írásaimat, nyissák meg a linket. 

2012. június 4., hétfő

Epres joghurtfagylalt

Ezt a finom fagyit a múlt héten valamelyik este dobtam össze sebtében leárazott eperből. Vagyis az történt, hogy épp jöttem haza valamilyen sajtótájékoztatóról és beléptem a zöldségeshez valami gyümölcsért. Láttam, hogy egy láda sarkában kb. kilónyi eper van igen kedvező árban, ugyanis a tényleges ár negyedéért kínálta a zöldséges. Nem volt éppenséggel kidobnivaló, kevés hibáját láttam az eperszemeknek, nosza megvettem az egészet és míg hazaértem, kitaláltam epres joghurtfagyit készítek belőle. Aztán míg megpucoltam, jól belakmároztam belőle, a maradék kb. félkilónyi eperből készült a képen látható gyönyörűség és finomság. 

Epres joghurtfagylalt 

Elkészítési idő: 30 perc.

50-60 dkg eper, 4-5 evőkanál cukor, 1 tasak vaníliás cukor, 3 dl joghurt, 3 dl tejszín.

1. Az epret megmossuk, leszárazzuk, hozzáadjuk a cukrot és a vaníliás cukrot majd botmixerrel pürésítjük.
2. A joghurtot mély tálba öntjük és a pürésített eperrel összekavarjuk.
3. A tejszínt kemény habbá verjük, majd a joghurthoz kavarjuk.
4. Az így nyert masszát dobozokba rakjuk és fagyasztóba tesszük.

Jó tudni! 
• Botmixer hiányában villával pürésíthetjük az epret. 
• Hogy ne alakuljanak ki fagyás közben jégkristályok a fagylaltban, míg megfelelő állagúra fagy, többször is kavarjuk meg. 
• Ha fagylaltgépben készítjük, nem kell még külön kavargatni a fagyit.


Jó étvágyat!

Még mindig be lehet nevezni a blogom születésnapjára hirdetett játékra, a szerencsések értékes ajándékok tulajdonosai lehetnek. Minden apró részletet megtudhatsz a korábbi bejegyzésemben.

2012. június 2., szombat

Blogszületésnap, játék és júniusi ajánlat

Süthettem volna tortát, vagy főzhettem volna valami finomat, hogy méltóképpen megünnepeljem a blogom harmadik születésnapját. Ehelyett azonban ezeket a gyönyörű margarétákat hoztam, amiket a minap fotóztam jártomban-keltemben. Mert bizony mostanság épp eleget kell járkálnom, ui. nálunk javában "dúl" a választási kampány, és ebben az időszakban egy magamfajta újságírónak köpni-nyelni nincs ideje. Na de, hagyjuk a csúnya politikát, inkább térjünk a tárgyra, a blogom születésnapjára. Három évvel ezelőtt, amikor egy borús május végi vasárnapon Gyöngyi barátnőm és gyermekeim, illetve az ő barátaik unszolására elindítottam ezt a blogot, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyi örömöt és bosszúságot hoz majd nekem. Igen, hozott bosszúságot is, de ezt most  hagyjuk, mert ünneplünk és erre kell koncentrálnunk. Három éves a blogom. De mit is jelent ez bővebben? Számomra legfőképp azt, hogy ezt folytatni kell, nem szabad abbahagyni. S most jöhetnék a statisztikák sorával - hány olvasóm lett, mekkora a blog forgalma, nézettsége - de nem teszem, mert nem ez a lényeg. A lényeg, hogy elértem azt a szintet, amikor már bőséges tartalom van a blogon, vannak olyan olvasóim, akik kommunikálnak velem, kérdeznek, levelet írnak, a tanácsomat kérik. Ez pedig már kötelez, nem engedi a sallangot, nem engedi az esti munka után lazító ujjgyakorlatként sebtében odarótt bejegyzéseket. Stílust és kommunikációs nyelvezetet kellett kialakítani, olyat, amelyet minél szélesebb körben elfogadnak, szívesen olvasnak. Így alakult ki az utóbbi hónapokban már megismert stílusa és nyelvezete blogomnak. A dizájnon még lenne javítanivaló, de ez a része ingoványos talaj a számomra, de hátha a nyáron valamelyik gyermekem épp ráér, és segít a dizájn kialakításában is. 
Azt láttam blogíró kollégáim körében, hogy ilyenkor illik valami játékot hirdetni, gondolkodtam egy sort, hogy most akkor hirdessek vagy sem játékot. Végül úgy döntöttem nem állok el ettől a "hagyománytól", magam is játékot hirdetek. Viszont valami olyat szeretnék, ami elsősorban az olvasó érdekeit szolgálja - ezt lehet akár "beteges" újságírói devianciának is nevezeni - ráadásul olyan legyen, amilyen még nem volt. Mivel az elmúlt három évben nagyon sokszor hallottam azt a kérdést milyen újdonságot lehet sütni-főzni az adott időszakban, arra gondoltam, hirdetek egy olyan játékot, amely  minél szélesebbkörű választási lehetőséget kínál az olvasónak a sarkallatos kérdés megválaszolására. Ezért meghirdetem az

Ajánlj Receptet Adott Hónapra! (ARAH)
játékot.


Díjazás három kategóriában lesz - összesen hat ajándékcsomagot küldök el a szerencséseknek

Kétévesnél idősebb blogok, kétévesnél fiatalabb blogok és egészen új blogok (olyanok, amelyek 2012. június 2 - július 5. között jöttek létre.)

I. díj sorsolás alapján, ha két (2) összefoglaló bejegyzést készített július 5-ig az ARAH-ra és ezt megjegyzésben jelezte is július 6-ig: általam írt blogszemle a szerencsés blogról, amit a bloggazda szabadon felhasználhat, 2-3 példány az általam szerkesztett Székely Konyha korábbi lapszámaiból és egy meglepetés gasztrokiadvány.

II. díj sorsolás alapján, ha egy (1) összefoglaló bejegyzést készített július 5-ig az ARAH-ra és ezt megjegyzésben jelezte is július 6-ig: 2-3 példány az általam szerkesztett Székely Konyha korábbi lapszámaiból és egy meglepetés gasztroajándék.

Sorsolás és eredményhirdetés időpontja: július 14.


A játék szabályai kétévesnél korosabb blogok esetében:

- a bloggernek vállalnia kell, hogy havi rendszerességgel közzétesz a blogján egy olyan összefoglaló bejegyzést, amelyben legkevesebb 5, legtöbb 10 étel receptjét ajánlja az adott hónapra képpel és linkkel együtt;
- a bloggernek vállania kell, hogy az oldalsávban - jól látható helyen - közzéteszi az összefoglaló ajánlata linkjét vagy listázza az ajánlat linkjeit és ezt havi rendszerességgel az összefoglaló bejegyzésével egyidőben frissíti. (Tíznél több link is megjeleníthető oldalsávban, akinek van, amiből, de az összefoglaló bejegyzésben legtöbb tíz lehet.)
- az összefoglaló ajánlat bejegyzésének címe minden esetben: az adott hónap neve + "ajánlat - ARAH". Például: Júniusi ajánlat - ARAH; vagy Novemberi ajánlat - ARAH;
- a kiválasztott recepteknek olyanoknak kell lennie, amelyek hozzávalói az adott hónapban a legolcsóbban beszerezhetőek azon a vidéken, ahol az illető blogger él. Magyarán, például a Közép-Európában élők januárban ne ajánljanak friss eperből készülő ételeket, mert tudjuk mindannyian, hogy hó alatt nem terem az eper. Aki viszont olyan vidéken él, ahol pl. januárban hozzájut olcsón friss zöldséghez, gyümölcshöz - de nem a szupermarketben!!! -, az nyugodtan linkelheti az adott vidék étkezési szokásaihoz igazodó alapanyagokból készülő ételeit.
- az összefoglaló bejegyzését népszerűsíti más internetes közösségi oldalakon is, például a facebook-on.

A játék szabályai kétévesnél fiatalabb blogok esetében:

- ha a játékba benevezőnek még nincs gasztroblogja, vállalnia kell, hogy egy hónapon belül  - legkésőbb 2012. július 5-ig - létrehozza a saját blogját és azon közzétesz egy (1) receptet, amelynek címében az étel neve mellett megjelöli zárójelben: Júniusi ajánlat - ARAH, vagy Júliusi ajánlat - ARAH;
- ha a játékba benevezőnek kétévesnél fiatalabb a blogja, vállalnia kell, hogy  havi rendszerességgel közzétesz a blogján egy olyan összefoglaló bejegyzést, amelyben legkevesebb 1, legtöbb 5 étel receptjét ajánlja az adott hónapra képpel és linkkel együtt; (Természetesen, termékeny blogolók esetében ötnél több is lehet, de ne legyen több tíznél.)
- a többi rendelkezéseket lásd a kétévesnél korosabb blogokra vonatkozó alpontnál a második bekezdéstől kezdődően.

Az összefoglaló bejegyzések közzétételének időpontja:
- minden hónap első öt napjának valamelyike, vagyis az adott hó 1-5. között kell megjelennie az összefoglaló bejegyzésnek.

A játék időtartama: mostantól kezdve az idők végezetéig, amíg blogolunk és bírjuk szusszal. Természetesen, nem szeretném, hogy ez bárki számára kényszerré váljon, vagyis bárki, bármikor kiszállhat, illetve újra csatlakozhat a játékhoz. Ahhoz viszont ragaszkodom, hogy aki beállt a játékba év végéig legalább négy (4) ARAH-bejegyzést készítsen.

Benevezési feltételek:

- legkésőbb július 5-ig a fenti játékszabályok szerint a benevező létrehoz legalább egy összefoglaló bejegyzést és ezt jelzi egy linkkel ellátott megjegyzésben ennél a bejegyzésnél legkésőbb július 6-ig. (Kettőt is lehet, hiszen június 5-ig még van három nap - ebben az esetben mindkét linket kérem.)
- a benevező rendszeres olvasója a blogomnak, tehát megtalálható a neve vagy blogneve a blogom baloldali sávjában lévő Hűséges olvasóim modulban - feliratkozni is ugyanott lehet.
- összefoglaló bejegyzésében linkkel utal a blogomra, mint a játék ötletgazdájára.


A játék egyéb haszna a benevezők szemszögéből:

- növekszik a blog nézettsége;
- növekszik a rendszeres olvasók létszáma;
- ismertté válik a benevező blogja;
- olyan játékban vesz részt, amivel a régebbi bejegyzéseit is olvasói figyelmébe ajánlhatja;
- új blogok jelenhetnek meg a gasztroblogok palettáján.

Egyéb rendelkezés:
- a játékba a kiírás után is lehet jelentkezni, a július 6-a után jelentkezőknek viszont már nem jár ajándék.

Játékra fel, most pedig következzen az első ajánlata az ARAH-nak, amely mintaként is szolgál a játékba benevezőknek.

Júniusi ajánlat - ARAH

Nagyon finom krém, pirítóssal ajánlom.
Finom és egyszerűen, fagylaltgép nélkül készíthető desszert.
Gyorsan készülő étel, ami előkészíthető korábban is úgy, hogy tálalás előtt csak a májat kelljen sütni.
Más gombával is készíthető, de a májusi pereszke vagy tövisalja - ahogy vidékünkön nevezik - amikor van, bőven terem még júniusban is.
Finom és könnyen elkészíthető sütemény, az orda helyettesíthető túróval (édes tehéntúróra gondolok).
Könnyű és gyorsan készülő finomság, a mi vidékünkön igazából június elején vásárolható olcsón a helyi termelők által termesztett eper.

Játékra fel, hiszen ez egy olyan játék, amiből mindenki nyer!